O nas

vBass jest firmą specjalizacją się w inteligentnych instalacjach, integracji sieciowej i realizacji systemów dostosowanych do wymagań klienta. Oferujemy kompleksowe usługi w zakresie automatyki budynków. Wykonujemy systemy w domach prywatnych i w budynkach komercyjnych. Zaufali nam prywatni klienci, inwestorzy komercyjni, pracownie architektoniczne, firmy instalacyjne i producenci sterowników. Wciąż rozszerzamy swoją ofertę i staramy się podnosić kompetencję aby proponowane przez nas rozwiązania były aktualne przez wiele lat, aby charakteryzowały się największymi możliwościami i innowacyjnością. O naszych umiejętnościach i doświadczeniu świadczy bogata lista realizacji, referencji oraz uzyskanych certyfikatów.

Założycielem firmy jest Tomasz Gruda. Wcześniej pracownik działu wsparcia technicznego polskiego dystrybutora produktów GIRA odpowiedzialny za inteligentne instalacje w technologii KNX/EIB oraz inżynier systemów pracujący dla największego polskiego integratora systemów automatyki budynku. Dzięki zdobytemu doświadczeniu powstała nowa firma vBASS posiadająca szeroką ofertę dla systemów prywatnych i komercyjnych. Głównym firmowym motto jest stały rozwój i proponowanie rozwiązań pozwalających z różnych technologii wykorzystać to co najlepsze i stworzyć wspólny system. Dlatego firma vBASS określa swoją działalność jako „Integrator automatyki budynkowej i systemów audio-video”. Aktualnie vBASS to zespół wykwalifikowanych ludzi. W swoich realizacjach integrujemy do wspólnego systemu wiele różnych technologi, wydobywając z każdej z nich, to co najlepsze:

  • KNX/EIB instabus TP
  • KNXnet.IP / KNX.IP
  • KNX.RF (radio frequency)
  • LonWorks Control Network
  • Dali Lighting
  • EnOcean Technology
  • Modbus
  • RS232/RS485
  • TCP/IP Protocol
  • BACnet standard

Inteligentny budynek

Miejsce, które kontrolujesz. Miejsce, gdzie nie zużywasz niepotrzebnie energii elektrycznej i grzewczej. Miejsce, gdzie jest komfortowo, oszczędnie i bezpiecznie. To jeden wspólny system sterowania, dzięki któremu kontrolujesz oświetlenie, ogrzewanie, rolety i wiele innych dodatkowych funkcji.

Inteligentny budynek powoduje, że oświetlenie, rolety, alarm, centrala wentylacyjna czy podsystem dystrybucji audio wymieniają między sobą informacje. Spraw, aby wychodząc z budynku jedną komendą wentylacja automatycznie przeszła w tryb ECO, światło w biurze, czy w domu, się wyłączyło, temperatura pomieszczeń obniżyła, a alarm się uzbroił. Natomiast, gdy wracasz system przechodzi do trybu wygodnego dla użytkowników – po wpisaniu kodu rozbrajającego alarm temperatura pomieszczeń się podwyższa, wentylacja przechodzi w tryb KOMFORT, a z głośników leci ulubiona muzyka.

Nasze technologie